OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
VIII SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
olimpiady_i_konkursyZgodnie z tradycją, już po raz kolejny, w miesiącu marcu w naszej szkole, odbędzie się konkurs geograficzny. W tym roku szkolnym, konkurs adresowany jest do uczniów klas pierwszych.
Tematyka konkursu obejmuje zakres geografii społeczno-gospodarczej. Konkurs planujemy zorganizować 20 marca na lekcji 1 i 2, w auli szkolnej. Zapraszamy chętnych uczniów, do wzięcia udziału w konkursie. Deklaracje uczestnictwa prosimy o złożenie u nauczycieli geografii, p. M.Krzywonosa i p. K.Korotusza do 13 marca.
Dla zwycięzców konkursu przewidujemy wyróżnienia w postaci dyplomów, a nauczyciele geografii zadbają o wystawienie „wymarzonej oceny” końcoworocznej.
"BABĘ ZESŁAŁ BÓG, RAZ MU WYSZEDŁ TAKI CUD"
18_2013"Babę zesłał Bóg raz mu wyszedł taki cud" - Renata Przemyk


Dzień 8 marca był niezwykle wyjątkowy dla uczniów, a szczególnie wszystkich kobiet z ZSZIL.
W tym uroczystym dniu, prócz miłych upominków, jak i kwiatów, został zorganizowany apel połączony z występami naszych zdolnych uczniów i nauczycieli.

Wszystkim Paniom życzymy wszystkiego najlepszego !
DNI OTWARTE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ
17_2013
Uczniowie „Górnika” szykują się na studia

Korzystając z zaproszenia Politechniki Wrocławskiej grupa tegorocznych maturzystów klasy 4i oraz zainteresowani uczniowie klas: 2i, 2d i 3k wybrali się 6. marca br. na Dzień Otwarty tej uczelni. Przyszli studenci dowiedzieli się o kierunkach kształcenia oraz procedurach związanych z rekrutacją na studia w Politechnice Wrocławskiej. Celem wyprawy były dwa wydziały: Informatyki i Zarządzania oraz Mechaniczny. Uczniowie uczestniczyli w prezentacji kierunków: Informatyka, Inżynieria Systemów, Zarządzania, Automatyka i Robotyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Mechatronika.
SŁODKA WYCIECZKA DO ŚNIEŻKI
16_20135 marca uczniowie technikum agrobiznesu uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy "Śnieżka - Invest" Sp. z o.o. w Świebodzicach specjalizującej się w produkcji cukierków czekoladowych od ponad 60 lat. Obecnie firma posiada nowoczesną linię technologiczną, która pozwala utrzymać wysoką jakość produktów oraz tworzyć nowe receptury w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Uczniowie zapoznali się z linią technologiczną produkcji cukierków a w trakcie mieli okazję degustować ich różne gatunki takie jak: tradycyjne Michałki, Galaretki w czekoladzie, Trufle czy Kokosowy Raj.
WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE
15_2013W dniu 18 lutego 2013 roku uczniowie ZSZiL pod opieką pani Wioletty Arcimowicz udali się na warsztaty językowe do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Młodzież przez 5 dni miała możliwość poznania metropolii i wzbogacić wiedzę z geografii i historii.
Program warsztatów był bardzo bogaty a każdy dzień był starannie zaplanowany i wypełniony ciekawymi zajęciami.
UCZNIOWIE ''GÓRNIKA'' MISTRZAMI POWIATU W TENISIE STOŁOWYM
14_2013Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt, które odbyły się 15.02.2013 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu. Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy w walce o mistrzostwo powiatu pokonali „Emilki” 3–1. Nieco gorzej poszło naszym dziewczynom, które uległy wyraźnie koleżankom z „Emilek” 0-3 i zostały wicemistrzyniami powiatu.

WARSZTATY FAS
13_2013Co jakiś czas przez środki masowego przekazu docierają do nas informacje o nietrzeźwych kobietach, które urodziły pijane dzieci. Aby zapobiec w przyszłości tego typu dramatom w ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu od kilku lat prowadzone są we wszystkich klasach drugich zajęcia warsztatowe pod hasłem „FAS-cynujace dzieci” które prowadzą p. Dorota Olczak i p. Katarzyna Węgrzyn – edukatorki w zakresie FAS. W tym roku dniach 21- 22.02 i 01.03 podczas zajęć młodzież dowiedziała się, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, którą można spożywać w czasie ciąży bez ujemnego skutku dla dziecka.
CEBIT W HANOWERZE
12_2013
Czy Górnik to jeszcze szkoła czy raczej dziś to kopalnia wiedzy, kuźnia talentów i realizator możliwości drzemiących w największym potencjale jakim jest młoda społeczność ucząca się w szkole ?


Takie pytanie stawiają zarówno uczniowie jak i nauczycieli widzący zmianę.
Szkoła poza realizacją statutowych celów realizuje zdecydowanie ambitniejsze zadania. Obecnie uczestnicząc w projekcie Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II pozyskała możliwości pokazania uczniom już nie tylko tego co dzieje się regionalnie czy na arenie polskiej – wyszliśmy zdecydowanie dalej.
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
11_2013Poznaliśmy najlepsze tenisistki oraz najlepszych tenisistów stołowych w naszej szkole. W kategorii dziewcząt rozgrywki wewnątrzszkolne wygrała Kinga Uryga przed Anetą Domalik oraz trzecią Elizą Konieczną. Wszystkie trzy dziewczyny, które zajęły miejsca na podium są uczennicami klasy 1w. Najlepszym wśród uczniów ZSZiL w Zgorzelcu został Sebastian Nikadon z klasy 1w, który pokonał w finale swojego starszego kolegę z klasy 3k Arkadiusza Lipiaka. Ostatnie miejsce na podium zajął uczeń klasy 1k Tomasz Szeliga pokonując w meczu o brąz Tomasza Kołodziejczyka z klasy 2t.
TARGI PRACY W JELENIEJ GÓRZE
10_2013
TARGI PRACY W JELENIEJ GÓRZE

Uczelnie wyższe, instytucje rynku pracy oraz szkoły ponadgimnazjalne zawodowe z naszego województwa zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną podczas trwających 19. lutego targów pracy i zawodów.

Targi odbyły się w siedzibie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i były adresowane dla wszystkich biorących udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.
PIŁKA HALOWA DZIEWCZĄT
09_2013
Dziewczyny lepsze od chłopaków w halówkę.

W dniu 14.02.2013r. w Kamiennej Górze odbył się finał strefy jeleniogórskiej w halowej piłce nożnej dziewcząt. Nasza szkolna drużyna została sklasyfikowana na 5 miejscu, przegrywając 2 mecze ze szkołami z Lubania 2:0 oraz z Kamiennej Góry 1:0. Nasze piłkarki po raz pierwszy w historii szkoły awansowały do zawodów strefowych (chłopcom w tym roku to się nie udało) i w turnieju finałowym wykazały się silną wolą walki i sporymi umiejętnościami, jednak zabrakło szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Dziewczyny tak trzymać i czekamy na ponowny awans w przyszłym roku.