OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
KLASA IIz NA SPOTKANIU PRZEDŚWIĄTECZNYM W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO-LECZNICZYM
37_2013Dnia 26.03.2013r.uczniowie klasy IIz wraz z p. Dorotą Tymińską udali się na spotkanie przedświąteczne do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Całe spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Śpiewając pieśni, rozważając fragmenty z Pisma Św. o męce i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, młodzież złożyła podopiecznym i opiekunom najserdeczniejsze życzenia.
VII SZKOLNY KONKURS GEOGRAFICZNY
36_2013Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. VIII Szkolny Konkurs Geograficzny przeszedł do historii. To było naprawdę emocjonujące przeżycie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami o dużym stopniu trudności oraz posiadać dużą wiedzę pozaźródłową nt. globalnych problemów współczesnego świata. Ktoś jednak musiał być pierwszym, ktoś musiał nie zdążyć.
PRÓBNA MATURA Z MATEMATYKI
35_2013Arkusz próbnej matury z matematyki wraz z odpowiedziami:

ARKUSZ Z ZADANIAMI

ODPOWIEDZI I ROZWIĄZANIA ZADAŃ
ZIMOWE MANEWRY W TERENIE
34_2013"Wszelkie dotychczasowe potyczki nie przyniosły rozwiązania konfliktu ciągnącego się już od lat. Ani wielka armia Lednicy, ani rdzenna ludność cywilna nie zdobyła przewagi, a tymczasem na scenie pozostał i rośnie w siłę kolejny gracz - przestępcza organizacja Trzecia Siła zadomowiła się w Raszówce na stałe i również ma ochotę na kawałek tego tortu.Kto zdobędzie kontrolę?"
Miasto: Kontrola - tak nazywały się manewry ASG zorganizowane w podlegnickiej Raszówce 17 marca br. Zgorzelec był reprezentowany przez obecnych jak i byłych uczniów naszej szkoły: Kadet, Żyła, Mario, ci uczęszczają do klasy wojskowej, Loczek, Karpiu, Roknel, Szrama, Misiek to już absolwenci, no i Jajo - organizator tego wyjazdu...
STRAŻACY NA START
33_2013W poniedziałek 25 marca b.r. w "GÓRNIKU" odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Do udziału w konkursie zgłosiło się pięcioro uczestników, którzy odpowiadali na pytania testowe. Trzy pierwsze miejsca premiowane są możliwością startu w etapie powiatowym konkursu. Naszym uczniom życzymy dalszych sukcesów w wykazywaniu się znajomością w dziedzinie przeciwpożarowej.
PIERWSZA POMOC NIE TYLKO NA 5+ A NAWET 50+
32_2013W sobote 23.03.br. w naszej szkole odbyły się kolejne zajecia w ramach projektu: MŁODOŚĆ-PIERWSZY KROK KU STAROŚCI. Tym razem program objął grupę seniorów zrzeszonych pod szyldem "50+". Podczas zajęć które trwały 4 godziny doszło do fantastycznej współpracy pokoleniowej pomiędzy zaproszonymi osobami, a młodzieżą z naszej szkoły. Oprócz szkolenia z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach odbyły się ćwiczenia praktyczne, pogadanka z przedstawicielem policji na tematy bezpieczeństwa oraz spontaniczna dyskusja na sprawy nurtujące osoby starsze jak i młodych ludzi oscylujące w obrębie bezpiecznego życia.
PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW
31_2013W dniu 21 marca 2013 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Do Częstochowy przybyło ponad trzy tysiące młodych ludzi z terenu naszej Diecezji. Pielgrzymce przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Mendyk Biskup Pomocniczy. We wspólnym pielgrzymowaniu wzięli udział maturzyści naszej szkoły z klas: 3a1, 3a2, 3b i 4i, wraz z opiekunami Panią Anną Kostrzewą, Małgorzatą Słowińską i Ks. Andrzejem Łuczyńskim. Wyjechaliśmy o godz. 4.30, aby o godz. 11.00 wziąć udział w katechezie dla młodzieży, którą wygłosił Ks. dr Rafał Kowalski dyrektor Wrocławskiego Oddziału Gościa Niedzielnego.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
30_2013
Uczeń „Górnika” wicemistrzem Polski w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym „Sola Scriptura”.


Uczeń klasy IVi – Mateusz Kowalski zdobył wicemistrzostwo Polski w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym Sola Scriptura 2012/2013. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła Ewangelii według św. Mateusza. Pytania jednak były tak skonstruowane, że trzeba było się wykazać znajomością Biblii, sięgającą poza tę jedną księgę.
''ZETKI'' POMAGAŁY PODCZAS KONKURSU ''UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ''
29_2013W piątek 15 marca 2013r. w Gimnazjum nr 3 w Bogatyni, odbył się I Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” realizowany w ramach subregionalnego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży.
Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale i w praktyce udowodnić znajomość pierwszej pomocy, zasad bezpiecznego zachowania się podczas pożaru i postępowania w sytuacjach zagrożenia życia codziennego.
KONKURS WIEDZY O WOJSKU POLSKIM I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
28_2013Dnia 20.03.2013 odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wojsku Polskim i Miejscach Pamięci Narodowej. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Najwybitniejsi uczniowie znający tematykę II wojny światowej to:
I miejsce: Mateusz Jończyk kl. II w
II miejsce: Mariusz Mackiewicz kl. II w
III miejsce: Krzysztof Wrzesień kl. II w
Będą oni reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym.
Organizatorami konkursu byli pani D. Burda i p. R. Kowalczyk
KOLEJNY ''ZŁOTY'' SZCZYPIORNIAK
27_201311 marca dziewczęta, a trzy dni później tj. 14 marca chłopcy zdobyli pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Zwycięstwa te dają przepustkę do dalszych gier w ramach Licealiady. Sukces Naszych piłkarzy to powtórka z ubiegłego roku. Chłopcy w Licealiadzie 2011/2012 również zajęli pierwsze miejsce w Powiecie Zgorzeleckim i zakończyli rozgrywki na miejscu drugim w strefie jeleniogórskiej. Apetyty, chęć do walki i bojowe nastawienie w tym roku są jeszcze większe. My życzymy im spełnienia zamierzeń i dziękujemy za już, a było co oglądać podczas turnieju w Zawidowie. Chłopcy idąc za wzorem dziewcząt także bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje spotkania.