OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Finał Konkursu "Logika i matematyka"
W ubiegłym tygodniu odbył się finał konkursu matematycznego "Logika i matematyka" - etap wojewódzki.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Stanisław Piotrowski z klasy 2k, Marcin Bartkowiak z klasy 4i oraz Yaroslav Kalynyk z kl. 2i.
Najlepiej wypadł Staszek zdobywając III miejsce! Gratulujemy!!!"
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Nauczanie zdalne
uwaga
Informujemy, że do 8 listopada wszystkie zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, realizowane będą według planu lekcji nadal w formie zdalnej.
Pomoc pedagoga szkolnego
pedagog
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
informujemy, że w razie potrzeby oferujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Dzwońcie pod nr 509 256 452 albo 798 211 387 lub piszcie na adres pedagog@zszil.pl. Zrobimy, co w naszej mocy, by pomóc rozwiązać problem. Pamiętajcie też, że do Waszej dyspozycji jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" nr tel. 22 668 70 00, czynne codziennie: 12:00 - 18:00, jak również Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - tel. 116 111 (możecie dzwonić albo pisać).
Zmiany w funkcjonowaniu szkół
uwaga
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
informujemy, że zgodnie z ogłoszonymi dzisiaj przez Premiera Mateusza Morawieckiego wytycznymi uczniowie szkół ponadpodstawowych od 26 października przechodzą na tryb nauki zdalnej. Zgodnie z projektem rozporządzenia MEN od dnia 26 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. ogranicza się w całości funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych. Z całą pewnością w poniedziałek i wtorek, tj. 26 i 27 października wszystkie zajęcia będą realizowane zdalnie. Po wejściu w życie nowego rozporządzenia lub najpóźniej we wtorek ogłosimy sposób realizacji zajęć zawodowych. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie szkolnej i w dzienniku elektronicznym.
mLegitymacja szkolna
mlegitymacja
Drodzy Uczniowie, nasza szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji, dzięki czemu możecie zapomnieć o noszeniu tradycyjnej legitymacji szkolnej. mLegitymacja będzie wyświetlana na ekranie telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzicie, że jesteście uczniem danej szkoły, skorzystacie z ulg i zwolnień.


Jak uzyskać mLegitymację - instrukcjaKonkurs "Zgorzelec. Wczoraj-Dziś-Jutro"
zgo wczo
Drodzy Uczniowie, zapraszamy do konkursu pt. "Zgorzelec. Wczoraj - Dziś - Jutro" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu.
Więcej informacji pod adresem https://biblioteka-zgorzelec.pl/index.php/aktualnosci/konkursy/988-czekamy-na-wasze-prace

Karta uczestnika konkursu dostępna w sekretariacie szkoły.
Udział "Górnika" w Narodowym Czytaniu w Zgorzelcu
BALLADYNA
Tegoroczna edycja w Zgorzelcu organizowana była w zmienionej formie. Fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego przed kamerą czytali zaproszeni goście i mieszkańcy Zgorzelca, w tym nasi uczniowie. ZSZiL reprezentowali Dobrosława Grabska z klasy 2zG oraz Dawid Downarowicz z klasy 3o.

Link do wydarzenia

Kurs dla maturzystów
Maturzysto! Chcesz stworzyć swój kalendarz przygotowań do matury, ale nie wiesz jak? Zastanawiasz się w jaki sposób mądrze podejść do planu nauki i rozłożyć materiał tak, by zdążyć wszystko ogarnąć? A może ciągle coś Cię rozprasza i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Jedno jest pewne – nie odkładaj przygotowań do matury na potem.
Link do MATURA 2021

Link do webinaru

Weź udział w kolejnym webinarium kursu dla maturzystów i poznaj skuteczne metody organizacji nauki i czasu.
XXVIII Olimpiada Informatyczna rozpoczęta!
Drodzy Uczniowie, właśnie rozpoczęły się zawody I stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej, które potrwają do 23 listopada 2020 r. Zapraszamy Państwa uczniów do udziału, w każdym momencie uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów. Rejestracja dostępna jest pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/dashboard/

Treści zadań dostępne są w systemie internetowym pod adresem: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/oi28-1/p/

Wszelkie informacje potrzebne do startu w zawodach znajdują się na stronie www.oi.edu.pl, a najważniejsze tj. Zasady organizacji zawodów, Ustalenia techniczne oraz Regulamin Olimpiady Informatycznej dostępne są w zakładce PRZEPISY w konkursie XXVIII OI. Zawodnikom polecamy też zakładkę DLA UCZESTNIKÓW oraz JAK ZACZĄĆ?

W najbliższą sobotę 24.10.2020 r. o godz. 11:00 przeprowadzimy webinarium "Jak wystartować w Olimpiadzie Informatycznej i jak testować rozwiązania?". Webinarium jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bardzo prosimy o przekazanie uczniom podanego poniżej linku do webinarium. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Link do wydarzenia: https://tiny.pl/74qf1

Będzie też dostępne nagranie z webinarium. Informacje na ten temat pojawią się na naszej stronie www.oi.edu.pl

Uczniom przystępującym do Olimpiady życzymy sukcesów w zawodach!
MICROSOFT TEAMS
Drodzy Uczniowie, poniżej zamieszczamy instrukcję instalacji aplikacji Microsoft Teams, dzięki której możecie uczestniczyć w lekcjach online.


Instrukcja pobrania i zainstalowania Microsoft Teams