OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
ZRÓB COŚ DLA ŚRODOWISKA, ZRÓB COŚ DLA SIEBIE
46_2013Rozpoczęła się akcja „Mniej złomu w domu”. Głównym założeniem akcji jest zmniejszenie ilości elektroodpadów zawierających wiele szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji) wyrzucanych w miejsca do tego nieprzeznaczone. Pomagamy Wam pozbyć się z domu zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w postaci sprzętu AGD, RTV oraz pozostałych urządzeń zasilanych prądem lub na baterie (m.in. telefony komórkowe, suszarki, tostery, miksery, żelazka, telewizory, komputery, pralki, lodówki itd.).
KONKURS MATEMATYCZNY - FUNKCJA KWADRATOWA I JEJ WŁASNOŚCI - ROZSTRZYGNIĘTY!
olimpiady_i_konkursy
„Funkcja Kwadratowa i jej własności” – konkurs matematyczny

10 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych u Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbyła się szósta edycja konkursu matematycznego „Funkcja Kwadratowa i jej własności”. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 28 uczniów naszej szkoły. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania testowe, w drugiej zadania otwarte o różnym stopniu trudności.
VII ZMAGANIA HUMANISTYCZNE GÓRNIKA
52_2013Dnia 12.04.2013 r. w Miejskim Domu Kultury nasza szkoła brała udział w konkursie pod hasłem: „Nauka i praca źródłem pozytywnych przemian” . Uczniowie Górnika zdobyli III miejsce. Szczególnie podobało się publiczności nasze przedstawienie pod zagadkowym tytułem PUPPO, czyli praca u podstaw i praca organiczna, co doceniło szanowne jury oceniając je jako jedne z najlepszych. Naszą szkołę reprezentowali:
MAMY SREBERKA W SZKOLE
51_2013Zarówno Nasze szczypiornistki jak i Nasi szczypiorniści zakończyli rozgrywki w piłce ręcznej w ramach LICEALIADY 2012/2013. Obie reprezentacje uplasowały się na drugich pozycjach w strefie jeleniogórskiej. Srebrne medale były okupione ciężką walką i w pełni zasłużenie zdobią piersi zawodniczek i zawodników. Pytanie: Co dalej? Odpowiedź: Nauka i przychylne oko nauczycieli ;).
CIEKAWI LUDZIE DŁUGO NIE ŻYJĄ
50_201310 kwietnia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu ze starszą sierżant p. Kamilą Putek z Powiatowej Komendy Policji w Zgorzelcu. Spotkanie to dotyczyło przestępczości nieletnich, odpowiedzialności karnej nieletnich i pełnoletnich a przede wszystkim konsekwencji handlu i posiadania substancji psychoaktywnych.
Dowiedzieliśmy się, kiedy w świetle prawa możemy być już karani i w jaki sposób. To zagadnienie zainteresowało i spowodowało, że nasi uczniowie zadawali wiele pytań.
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WP I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ
49_2013W dniu 11 kwietnia 2013 roku w auli naszej szkoły już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Konkurs przeprowadzony został z inicjatywy Stowarzyszenia „Zgorzelecki Górnik-Energetyk” przy współpracy z Dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
UCZNIOWIE "GÓRNIKA" NA TARGACH W BRNIE
48_2013W dniu 22.03.2013. uczniowie 1,2 i 3 klasy elektronicznej brali udział w wycieczce na branżowe targi zawodoznawcze: „21. Międzynarodowe Targi Elektrotechniki i Elektroniki AMPER 2013 - BRNO” realizowanej w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” organizowany przez DCIZiDN w Wałbrzychu. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie elektrotechniki, automatyki, robotyki, elektroniki i telekomunikacji prezentowane przez firmy z całego świata. Są to największe targi branżowe w Europie Środkowej.
WIZYTA W 23 ŚLĄSKIM PUŁKU ARTYLERII W BOLESŁAWCU
47_20135 kwietnia br. w Bolesławcu odbyły się obchody Święta 23 Śląskiego Pułku Artylerii. Szczególny wymiar tegorocznych obchodów podkreśliła obecność nowego Szefa Wojska Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych pułkownika doktora Jarosława Kraszewskiego, przyjaciela naszej szkoły i Zgorzelca, gdzie zaczynał swą zawodową karierę wojskową. Bramy koszar 23 Pułku Artylerii stały otworem od samego rana. W ramach dnia otwartych koszar uczniowie naszej szkoły zapoznali się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym oraz tradycjami dziedziczonymi przez artylerzystów. Uroczysta zbiórka, na której zobaczyliśmy jak wyglądają typowe święta wojskowe, zakończyła naszą wizytę.
ZRÓB COŚ DLA SIEBIE, ZRÓB COŚ DLA ŚRODOWISKA
46_2013Rozpoczyna się akcja „Mniej złomu w domu”. Głównym założeniem akcji jest zmniejszenie ilości elektroodpadów wyrzucanych w miejsca do tego nie przeznaczone. Pomagamy Wam pozbyć się z domu zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w postaci sprzętu AGD, RTV, sprzętu zasilanego energią, także tą z baterii (telefony komórkowe, suszarki, tostery, telewizory, pralki, lodówki itd.) Drobny sprzętu można wrzucić do kontenera który znajdować się będzie przy wejściu do ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, od środy do przyszłego piątku.
SKARBY I METEORYTY W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
45_20132 kwietnia, gdy inni jeszcze spali snem sprawiedliwych bądź leczyli się z poświątecznej niestrawności, z nastaniem świtu, grupa śmiałków z drużyny meteorologów i turystów pod egidą p. M. Krzywonosa i K. Korotusza udała się w pobliskie Karkonosze. Dzień wcześniej w Zgorzelcu pojawiła się bowiem informacja o upadku meteorytu w okolicach Szklarskiej Poręby oraz ukrytych tam skarbach.
SZ-CZEKALIŚMY RAZEM NA DOM DLA ZWIERZAKÓW
44_2013W niedzielę 7 kwietnia w CHR PLAZA odbył się event celem którego była zbiórka karmy i pieniędzy na remont kojców dla zwierząt ze schroniska w Dłużynie. Uczniowie z klasy Iz wraz z Panem Woźniakiem wsparli akcję. Uczniowie pokazywali przybyłym jak udzielić pomocy poszkodowanemu człowiekowi w różnych sytuacjach zagrażających życiu. Rozdawali ulotki promujące udzielanie pierwszej pomocy. Przekazali worki z suchą karmą i makaronem dla zwierzaczków. Hitem jednak było zademonstrowanie pierwszej pomocy przy zadławieniu psa oraz wykonywanie resuscytacji na zwierzęciu. Za fantoma służyła znana już zgorzeleckim przedszkolakom maskotka - pies RATOWNIK o imieniu DEFIK.