OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów: 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
PROFILAKTYKA CUKRZYCY I DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
75_2013Dnia 22.05.2013r. w godzinach popołudniowych, w których odbywały się zebrania z rodzicami, młodzież ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zaangażowała się w akcję
„Cukrzyca – choroba cywilizacyjna XXI wieku”. W ten sposób uczniowie pragnęli zachęcić odwiedzających szkołę rodziców do wzięcia udziału w kampanii. Z uśmiechem na twarzy rozdawali ulotki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
OFERTA PRACY Z GÖRLITZ
74_2013Szanowni Państwo,

dla naszej Kancelarii Adwokackiej w Görlitz poszukujemy nowego pracownika na stanowisko asystenta w Kancelarii Adwokackiej.
Poszukujemy osoby posiadającej wykształcenie średnie i mamy nadzieje, że tą drogą uda nam się dotrzeć do tegorocznych maturzystów.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie dołączonego w załączniku ogłoszenia o pracę na tablicy ogłoszeń w Państwa szkole; ewentualnie jeżeli istnieje taka możliwość o przesłanie ogłoszenia maturzystom również drogą e-mailową.
JUBILEUSZOWY EUROPAMARATON
73_2013Niedziela 2 czerwca b.r. odbyła się pod dyktando "BUSZUJĄCYCH W MORZU" tzn. biegających w strugach deszczu. W tym roku po raz 10 odbyła się cykliczna międzynarodowa impreza pod nazwą EROPAMARATON ZGORZELEC-GOERLITZ. Jak zwykle nasi uczniowie z klas zdrowotnych wspierani przez uczniów z klas wojskowych dzielnie pomagali przy organizacji zawodów. Nasi uczniowie zabezpieczali punkty żywnościowe i z napojami na trasie oraz byli gotowi do niesienia pierwszej pomocy uczestnikom biegu.
KONFERENCJA I PODSUMOWANIE PROJEKTU "MŁODOŚĆ - PIERWSZY KROK KU STAROŚCI"
projekt_mppksW poniedziałkowy poranek 3 czerwca 2013r., tuż po godzinie 9:00 w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu rozpoczęła się konferencja podsumowująca projekt „Młodość – pierwszy krok ku starości”. Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i honorowym patronem był Senator RP Jan Michalski, trwało niespełna pół roku, a jego hasło przewodnie uzyskało brzmienie „Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni”.
X MARATON MATEMATYCZNY
71_20135 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbędzie się X jubileuszowa edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wezmą udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego. Maraton realizowany będzie w trzech kategoriach: gimnazja, licea, technika. Maraton będzie składał się z 5 dwudziestominutowych etapów w czasie, których uczestnicy konkursu będą rozwiązywać zależnie od kategorii, po 5 lub 6 zadań. O przejściu do kolejnej tury eliminacji, będą decydowały punkty zdobyte na etapie poprzednim. Uczestników maratonu w naszej szkole typują nauczyciele matematyki.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
Ic NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH
70_2013W piątek 25 maja,klasa 1c wyruszyła na Międzynarodowe Targi Poznańskie .Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z nowinkami technicznymi świata druku (poligrafii). POLIGRAFIA to największe w Polsce targi branży poligraficznej o ugruntowanej renomie. Co roku gromadzą wystawców z Polski i ze świata. W tegorocznej edycji swój udział wzięło blisko 300 wystawców z 18 krajów. Niemal 30% firm uczestniczących w poznańskim spotkaniu to wystawcy zagraniczni.
ĆWICZENIA COMMANDO 2013
69_2013Już po raz kolejny mundurowa młodzież z naszej szkoły gościła w murach bolesławieckiej jednostki na ćwiczeniach terenowych pod nazwą „Commando 2013”.

Współorganizatorem wyjazdu, przy dofinansowaniu Urzędu Miasta w ramach zadania publicznego, było nasze szkolne Stowarzyszenie „Zgorzelecki Górnik – Energetyk”. Natomiast organizatorem szkolenia na miejscu, było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej. Przedsięwzięcie wspiera 23 Śląski Pułk Artylerii, na bazie szkoleniowej którego realizowane było szkolenie.
Is W LABORATORIUM BADANIA WODY
68_201322 maja br. w ramach zajęć Laboratorium badania komponentów środowiska klasa Is / technik ochrony środowiska/ po raz drugi odwiedziła Zakład Uzdatniania Wody PWiK „Nysa” w Zgorzelcu. Podczas pierwszej wycieczki kierownik ZUW-u oprowadziła nas trasą, którą pokonuje woda od ujęcia, aż do miejsca, z którego trafia do naszych kranów. Wtedy dowiedzieliśmy się skąd woda jest pobierana oraz jakim procesom jest poddawana, abyśmy mogli pić ją bez obaw.
III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA W ZAWODACH STREETBALL
67_2013Jak co roku w na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu organizowany jest turniej streetballa będący jednocześnie Mistrzostwami szkół i eliminacją Otwartych Mistrzostw Wrocławia. W tym roku dodatkowo zawody były częścią festynu pod nazwą Dolnośląskie Święto Sportu w ramach którego na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbywała się rywalizacja w kilkunastu konkurencjach sportowych. W gronie 15 zespołów z Dolnego Śląska nasze miasto reprezentowała szkolna drużyna koszykarzy ZSZiL Zgorzelec.
SENATOR I MŁODZIEŻ Z WIZYTĄ U SENIORÓW
projekt_mppksPo raz kolejny w ramach projektu „Młodość- pierwszy krok ku starości” pod patronatem Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jana Michalskiego młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych imienia Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu wraz ze swoimi nauczycielami ,przeprowadziła krótkie warsztaty w Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” z zakresu poezji śpiewanej. Uczniowie przedstawili sylwetki największych twórców: Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty oraz Jeremiego Przybory. Oprócz tekstów zaprezentowane zostały utwory muzyczne, które wykazały, iż każdemu w duszy gra poezja śpiewana.
WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ''KANGUR''
65_2013Pojawiły się już wyniki z Kagura. Uczniowie naszej szkoły pisali go w marcu, ale wiem, że z niecierpliwością czekają na rezultaty. Do konkursu przystąpiły 22 osoby z klas informatycznych i pisały go w trzech kategoriach wiekowych: