OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
CEBIT W HANOWERZE
12_2013
Czy Górnik to jeszcze szkoła czy raczej dziś to kopalnia wiedzy, kuźnia talentów i realizator możliwości drzemiących w największym potencjale jakim jest młoda społeczność ucząca się w szkole ?


Takie pytanie stawiają zarówno uczniowie jak i nauczycieli widzący zmianę.
Szkoła poza realizacją statutowych celów realizuje zdecydowanie ambitniejsze zadania. Obecnie uczestnicząc w projekcie Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II pozyskała możliwości pokazania uczniom już nie tylko tego co dzieje się regionalnie czy na arenie polskiej – wyszliśmy zdecydowanie dalej. Młodzież szkoły na przełomie marca i kwietnia uczestniczyć będzie w trzech wyjazdach międzynarodowych tj. Amper Brno czyli porażające targi bo skierowane do elektryków i elektroników, Agra Lipsk czyli coś o nowej technologii i jej praktycznym zastosowaniu zaś rodzynkiem w całym przedsięwzięciu okazał się wyjazd na targi Cebit do Hanoweru.

Cebit to dziś jedna z największych imprez międzynarodowych, na której spotykają sie nie tylko wystawcy, producenci, zwiedzający i zainteresowani nową technologią. To przede wszystkim spotkanie największych umysłów kreujących dzisiejszą rzeczywistość, bo czym byłby dzisiejszy świat gdyby nie informatyka i cyfryzacja, która ogarnęła i opanowała nasze życie a wielokrotnie dyktuje warunki dla szybkości zmian otaczającej nas rzeczywistości.

Dzisiejsza młodzież to osoby kreujące naszą przyszłość. Zorganizowanie takich możliwości, przy odrobinie pracy i talentu wprowadzi ich rozwój na inny poziom, co z pewnością my dostrzeżemy w przyszłości a w szczególności oni sami.