OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

PO GIMNAZJUM
Dla klas drugich i trzecich: TUTAJ ->
Dla klas czwartych: TUTAJ ->

PO SZKOLE PODSTAWOWE
Dla klas pierwszych: TUTAJ ->
Dla klas drugich: TUTAJ ->
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 400 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł ''Brązowej Szkoły 2021''.

 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
TARGI PRACY W JELENIEJ GÓRZE
10_2013Uczelnie wyższe, instytucje rynku pracy oraz szkoły ponadgimnazjalne zawodowe z naszego województwa zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną podczas trwających 19. lutego targów pracy i zawodów.

Targi odbyły się w siedzibie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i były adresowane dla wszystkich biorących udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”.

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z kierunkami szkół wyższych. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów „Górnika” cieszyła się szczególnie oferta edukacyjna Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze oraz Politechniki Wrocławskiej.
Targi okazały się również świetną reklamą naszej szkoły, ponieważ w siedzibie KPSW zauważyć można było tłumy gimnazjalistów rozglądających się w ofertach szkół ponadgimnazjalnych. O nasz pozytywny wizerunek zadbał p. Jarosław Rajczakowski, Magdalena Podraza (klasa 2e), Jakub Figol (klasa 1s) i Karol Suchcicki (klasa 1c), którzy wyróżniali się znacząco wśród innych placówek przyciągającym wzrok zielonym kolorem firmowych koszulek z napisem „Chodzą pogłoski, że Górnik jest boski”. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się też filmiki promujące szkołę – szczególnie Lip Dub z 2011 roku i teledysk pt. „Górnik – szkoła wielu pokoleń” nakręcony w marcu 2012 roku.

Celem targów, jak podkreślają organizatorzy „jest rozwój współpracy szkół zawodowych z pracodawcami i uczelniami wyższymi oraz promocja kształcenia zawodowego na terenie województwa dolnośląskiego”.

Targi zorganizował Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach realizowanego projektu systemowego z PO KL, w którym beneficjentem systemowym jest Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego a realizatorem projektu - Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.