SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Harmonogram egzaminów poprawkowych
ogloszeniaW zakładce Zastępstwa umieszczony jest harmonogram egzaminów poprawkowych uczniów, którzy otrzymali na zakończenie edukacji w danej klasie jedną lub dwie oceny niedostateczne.
POEZJA POLSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM
recytatorski
POEZJA POLSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM
We wtorek 14.06.2016 w zaciszu gabinetu nr 4 odbył się w naszej szkole wyjątkowy Konkurs Recytatorski. Wyjątkowość Konkursu polegała na zaprezentowaniu wierszy polskich znanych poetów w języku niemieckim. Celem Konkursu było zainteresowanie młodzieży literaturą polską pogłębione o znajomość języków obcych. Wiersze pochodzą z tomiku "Lekcja ciszy (Lektion der Stille)" Karla Dedeciusa, który był ich tłumaczem i wielkim propagatorem kultury polskiej w Niemczech. Karl Dedecius zmarł niestety w tym roku we Frankfurcie nad Menem. Umożliwił takim poetom jak: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz i Zbigniew Herbert wydanie tomików w Niemczech.
Siatkarki plażowe ponownie 5 na Dolnym Śląsku
plazowkaaa
Siatkarki plażowe ponownie 5 na Dolnym Śląsku
Joanna Szczęsna i Julia Brandys nie zawiodły i ponownie zajęły 5 miejsce na Dolnym Śląsku w zawodach siatkówki plażowej, które rozegrane zostały 16 czerwca w Strzelinie. Co ciekawe szkolna drużyna z ZSZiL Zgorzelec to 5 miejsce zdobyła już 3 raz z rzędu ale tym razem była najbliżej awansu do meczów półfinałowych. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim a nasze zawodniczki rozegrały 3 mecze:
Generał dywizji Jarosław Mika z wizytą u klasy 2w na obozie w Bolesławcu.
zolnierzeeee
Generał dywizji Jarosław Mika z wizytą u klasy 2w na obozie w Bolesławcu.
W tym roku to już siódma edycja tych ćwiczeń. Podczas pięciodniowych obozów szkoleniowych młodzież ma niepowtarzalna okazję do rozwijania praktycznych umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie doskonalą umiejętności strzeleckie, poznają podstawy musztry wojskowej, taktyki, udzielania pierwszej pomocy oraz obrony przed bronią masowego rażenia. Wiele uwagi poświęca się także zasadom działania w sytuacjach kryzysowych, ratownictwu wodnemu oraz wspinaczce wysokogórskiej. Wszystkie te działania przygotowują m.in. potencjalnych kandydatów do służby w szeregach tworzonej obrony terytorialnej.
CYFRÓWKI NA Uniwersytecie SWPS
cyffrowkii
CYFRÓWKI NA Uniwersytecie SWPS

10.06.2016 uczniowie klas "c" wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych we Wrocławiu
"Main Event. Dzień z grafiką i komunikacją wizualną" organizowanych przez Wydział Grafiki Uniwersytetu SWPS.
Coroczne spotkanie z Instytutem Grafiki to doskonała okazja, by poznać studia graficzne od praktycznej strony. W tegorocznym programie Main Event znalazły się warsztaty kompetencyjne, wykłady oraz dyskusje ze studentami i pracownikami Instytutu Grafiki. Dodatkową atrakcją była wystawa z tegorocznych plenerów dydaktycznych. Całość została urozmaicona poczęstunkiem.
Main Event ma jeszcze jeden cel – przedstawienie rozumienia studiów graficznych i projektowych, jakie dominuje na Uniwersytecie SWPS, a w którego centrum stoi łączenie kompetencji społecznych, analitycznych z umiejętnościami technicznymi i postawą kreatywną oraz szczególne rozumienie roli projektanta – osoby otwartej na świat i łączącej różne perspektywy myślenia.
Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców
mistrzoplazow
Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców
8 i 9 czerwca na boiskach Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozegrane zostały strefowe zawody w siatkówce plażowej szkół ponadgimnazjalnych. W obu kategoriach nasz powiat reprezentowały drużyny z ZSZiL Zgorzelec. Zdecydowanie lepiej wypadła drużyna damska, która bez straty seta pokonała kolejno: ZSZiO Kamienna Góra, ZSP im. AM Lubań oraz II LO Bolesławiec wygrywając całe zawody. Drużyna chłopców wygrała tylko 2 pojedynki i ostatecznie zajęła 4 miejsce.
Górnik Game Arena
gga
Górnik Game Arena


Górnik Game Arena w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Impreza odbyła się w nocy z 3 na 4 czerwca i trwała przeszło 17 godzin! Na nocnych rozgrywkach pojawiło się ok. 400 osób aby spędzić miło czas przy grach takich jak: NBA, Mortal Kombat, Killzone, Forza, osu!, Sound Voltex (odwiedził nas Chazoshtare, który zaprezentował własnoręcznie wykonany kontroler, których w całej polsce jest ok.5), StepMania, Ultrastar, Kinect Adventures, Kinect Star Wars.