REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej
pilkanogaaaaaaaaaalogo
Od marca do maja na boisku szkolnym rozgrywane były mecze o klasowe mistrzostwo szkoły. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów: 3 z klasy pierwszej, 4 z drugiej i 1 z klasy trzeciej. System rozgrywek przewidywał rozegranie meczy „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się klasa 2w, która wygrała wszystkie swoje mecze i to ona w nagrodę otrzyma puchar Dyrektora ZSZiL oraz zaproszenie do pizzerii Bazylia
Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
Zawody siatkówki plażowej jak co roku kończą zmagania sportowe wśród szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentanci naszej szkoły po wygraniu zawodów powiatowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców godnie reprezentowali nasz region w zawodach strefowych. Obie drużyny zdobyły medale prezentując naprawdę duże umiejętności techniczne.
Górnik Game Arena
gga1777
Górnik Game Arena powoli wyrabia sobie markę i jest już trwale wpisana w roczny kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie Zgorzelca. W programie imprezy znalazły się atrakcje dla uczestników w każdym wieku- zarówno starszych jak i młodszych entuzjastów e-sportów. Na auli transmitowano na żywo streamy z turniei rozgrywanych piętro wyżej, można było także spróbować swoich sił w Kinekcie, Hearth Stone, Fifie 2017 czy Ultrastarze. Frekwencja była bardzo wysoka- w szkole pojawiło się ponad 400 osób. Tegoroczna edycja to wielki sukces, będący zasługą współpracy organizatorów i opiekunów.
Tym razem ogólnokształcąco
wrocekcyfrowkilogo
Czerwcowy wyjazd cyfrówek do Wrocławia miał inny charakter niż pozostałe wycieczki. Dla odmiany głównym celem nie były miejsca związane z branżą, w której się kształcimy- poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, co poza tym miasto krasnali może zaoferować stałym bywalcom. Pierwszego dnia tramwaj zawiózł nas prosto na Czarny Ląd i z powrotem. Nawet temperatura na termometrze świadczyła o tym, że udało nam się dotrzeć do dzikiej Afryki. Czas płynął bardzo szybko, safari potrwało całe popołudnie.
Bezpiecznie w Kopalni Bazaltu.
sulikowwwlogo
Pracowity weekend mieli uczniowie klas zdrowotnych. Od piątku do niedzieli włącznie ciągle coś się działo z ich udziałem. W sobotę 27 maja w Sulikowie na terenie kopalni bazaltu odbywał się piknik dla pracowników i ich rodzin. Uczniowie z "zetek" czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festynu, a także uczyli udzielania pierwszej pomocy. Pogoda i humor dopisały, a uczniowie z Górnika jak zwykle się dobrze spisali.
Zdrowo w Pieńsku
pienskkklogo
26 maja w piątek odbył się na Placu Wolności w Pieńsku festyn „Zdrowy Pieńsk” mający na celu zachęcić jego mieszkańców do aktywnego i zdrowego trybu życia. Do pomocy w realizacji tego projektu przez nauczycieli i uczniów gimnazjum został również zaproszony Pan Waldemar Woźniak z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu z klas zdrowotnych, którzy wykonali pokazy ratownicze.
XIV Maraton Matematyczny
maratopnmatematycznylogo
W ostatnim dniu maja w naszej szkole odbyła się XIV edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 159 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych swoich matematyków wytypowało 14 gimnazjów z powiatu zgorzeleckiego i jedno z powiatu lubańskiego oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych. Maraton realizowany był w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Zmagania składają się z  5 dwudziestominutowych etapów podczas których uczestnicy konkursu rozwiązują zależnie od kategorii od 5 do 6 zadań. W tym roku laureatami zostali:
Warsztaty ekologiczne w Nadleśnictwie Węglinie
przyrodaaaaaaaaaaalogo
23 maja 2017 r. klasy ochrony środowiska wzięły udział w warsztatach ekologicznych nt. gospodarczego wykorzystania lasu. W Borach Dolnośląskich na terenie Węglińca pod okiem leśniczego pana Marka Wawrzynka ćwiczyliśmy wykonywanie pomiarów wysokości i miąższości drzew oraz  obliczania objętości drewna. Następnie analizowaliśmy zagęszczenie nowo posadzonych drzew w „gnieździe” po wyrębie.
Dzień weterana - szacunek i wsparcie
dzienweteranalogo


Już po raz kolejny w naszej szkole spotykamy się z uczestnikami misji wojskowych poza granicami kraju. W tym roku odbył się on trochę wcześniej, gdyż 26 maja. Gościliśmy dwóch żołnierzy, którzy wspólnie służyli w 1 kompanii piechoty zmotoryzowanej VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Uczniowie mogli posłuchać o tym jak wyglądała tam służba, jakie zadania wykonywali, z jakimi niebezpieczeństwami się spotykali. Mogliśmy obejrzeć film nakręcony podczas ich patrolu. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów.
Sprawozdanie ze zbiórki makulatury w dnu 28 kwietnia 2017 r.
makulaturaaaalogo
W ramach Dnia Ziemi w Górniku klasy ochrony środowiska zorganizowały zbiórkę makulatury pod hasłem „Śmieci segregujesz, dobro Ziemi utrzymujesz”. Przyjmowaliśmy makulaturę wiązaną sznurkiem i wiązaliśmy ją na miejscu. Uczniowie przeprowadzili również ankietę wśród uczniów naszej szkoły.
Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
W dniach 24 i 25 maja na naszych boiskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.
W środę rywalizowały ze sobą dziewczyny z trzech zgorzeleckich szkół. Nasze siatkarki: Alicja Olesiewicz 2z, Julia Brandys 2c mimo fatalnej pogody wygrały wysoko wszystkie swoje mecze i bezapelacyjnie zajęły I miejsce w rozgrywkach.