OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 • KLAUZULE INFORMACYJNE
 
REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Wyniki egzaminu zawodowego
W dniu 3 września 2018 r. od godz. 11.00 w sali nr 69 będą udostępniane zdającym wyniki egzaminu oraz będą wydawane świadectwa i dyplomy potwierdzające uzyskanie kwalifikacji w zawodzie.

Udostępnienie powyższych informacji oraz wydanie dokumentacji innej osobie niż zdający może nastąpić wyłącznie po okazaniu upoważnienia, którego jeden egzemplarz należy dostarczyć wcześniej do kierownika kształcenia praktycznego (pok. nr 25).

Zasady udostępnienia do wglądu odczytanej elektronicznie karty odpowiedzi z części pisemnej egzaminu oraz karty oceny z części praktycznej egzaminu zamieszczone są na stronie internetowej OKE we Wrocławiu w zakładce Egzamin zawodowy – Wgląd do prac egzaminacyjnych. Miejscem wglądu jest siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

Zdający, który nie zdali jednej lub obu części egzaminu może przystąpić do zdawania egzaminu po raz kolejny po złożeniu pisemnej deklaracji nie później niż na 4 miesiące przed terminem egzaminu ogłoszonym na stronie OKE we Wrocławiu.
Wyniki egzaminu maturalnego
W dniu 3 lipca od godz. 11.00 w auli szkolnej będą wydawane świadectwa dojrzałości, zaświadczenia, aneksy i informacje o wynikach zdających.
Wydanie powyższej dokumentacji innej osobie niż zdający może nastąpić wyłącznie po okazaniu upoważnienia, którego jeden egzemplarz należy dostarczyć wcześniej do sekretariatu szkoły.
Zdający, który może przystąpić do egzaminu poprawkowego zobowiązany jest dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie do 10 lipca pisemną informacje zawierającą oświadczenie o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu.
Harmonogram egzaminów poprawkowych
W dziale ZASTĘPSTWA umieszczono harmonogram egzaminów poprawkowych dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018
Bezpieczeństwo młodzieży w wakacje
wakacjebezzp
Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale
z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.
Rolki Regae Rajd 2018 wystartował.
roleczkiiiilogo
15 czerwca o godzinie 18.00 ze Zgorzelca wystartowała najbardziej zwariowana akcja charytatywna tego roku. Dwójka rolkarzy wyruszyła w 1000-kilometrową trasę, żeby pomóc w wysłaniu na terapię wzroku niepełnosprawnych bliźniaków spod Zgorzelca. Start miał miejsce w CHR PLAZA podczas iwentu którego koordynatorem był Waldemar Woźniak. Uczniowie z Górnika wnieśli swój wielki wkład w start RRR. Ponad 20 wolontariuszy kwestowało do puszek, malowało dzieciom twarze, rozdawało balony. Nasi uczniowie również przeprowadzili w szkole zbiórkę rzeczową by pomóc mamie bliźniaków w jej codziennych zmaganiach związanych ze żmudną, ciężką i niestety wymagającą nie małych środków finansowych opieką nad schorowanymi dziećmi. " Aniołki Waldiego " kolejny raz dały dobry przykład pomagając :) .
DOBRY START 300 dla ucznia
Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują bez względu na dochód.

Wniosek o świadczenie "Dobry Start" - podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500+" - można składać online już od 1 lipca poprzez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej).

Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
Why so serious?
jokeeerlgooo
Postawiliśmy Julkę Czesnakowską pod ścianą – i to dosłownie, ponieważ właśnie na niej powstaje projekt jej autorstwa. O zdolnościach naszej klasowej artystki dowiedzieliśmy się rok temu, kiedy na godzinie wychowawczej przedstawialiśmy swoje zainteresowania. Gabinet, w którym urzędują cyfrówki, stanowi płótno dla naszej kreatywności. Jeżeli masz ciekawy pomysł, każda powierzchnia może przeobrazić się w przestrzeń twórczą, na której możesz wyrazić siebie. Na białej niezagospodarowanej części ściany stopniowo materializuje się postać z kultowego komiksu. Już niebawem w klasie 65 będziecie mogli podziwiać nietuzinkowy wytwór wyobraźni naszej koleżanki z 3c. Tell your men they work for me now, this is my city!
Obóz ratowniczy ZETKI.
ooobozzetki
W dniach 7 - 10 czerwca w Szklarskiej Porębie odbył się obóz szkoleniowy klasy zdrowotnej z Górnika. Obóz miał charakter szkoleniowo - integracyjny. Grupa trzydziestu jeden uczniów przez cztery dni doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. Młodzi ludzie zaznajamiali się ze sprzętem do ratowania ludzkiego życia i na nim ćwiczyli w praktyce. Organizatorzy obozu Piotr i Waldemar Woźniak wymyślali różne ciekawe scenariusze z którymi musieli się zmagać uczestnicy.
Plener 2c
2ccnajlepszaa
Dnia 05.06.2018 r we wtorek odbyło się wyjście w plener klasy 2c z nauczycielami przedmiotów zawodowych, Panem J. Rajczakowskim oraz R. Kowalczykiem. Wyjście miało na celu zdobycie materiałów do animacji. Klasa z zaangażowaniem wykonywala profesjonalne zdjęcia do poszczególnych animacji, które następnie każdy z uczniów przygotowywał w programie graficznym.
Plener fotograficzny klasy 1c
pleenerrr1cc
W środę 30.05.2018, w słoneczny poranek 1c pod opieką pani Marty Bochniak i pana Jarosława Rajczakowskiego wybrała się do parku przy Nysie Łużyckiej na plener fotograficzny. Celem wyjścia było fotografowanie natury, architektury krajobrazu oraz wykonanie zdjęć portretowych, które staną się bazą do pracy podczas zajęć zawodowych. W wyznaczonym czasie wolnym uczniowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu. Niektórzy dobrze się bawili i rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość podczas komponowania tła fotograficznego, które miało być bazą do fotomontażu. Wielu może poszczycić się oryginalnymi pomysłami na swoje zdjęcia. Fotografie wyszły naprawdę dobrze i warte są zachwytu.