REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów
stypendysci
Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów
Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdroju w minioną środę był gospodarzem Gali Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Stypendia z rąk wicemarszałka Dolnego Śląska oraz Dolnosląskiego Kuratora Oświaty odbierali najlepsi uczniowie z wszystkich dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nagrodzonych były dwie uczennice z naszej szkoły: Angelika Złotkowska (5.83 w Technikum) oraz Aleksandra Piwowar (5.41 w Liceum).Serdecznie gratulujemy.
Pomoc dla Natalii.
dlanatalipomoclogo
Pomoc dla Natalii.
W dniu 25 listopada w Naszej szkole miała miejsce wśród uczniów i nauczycieli zbiórka pieniężna. Zbieraliśmy środki na leczenie i zakup specjalistycznego łóżka dla ciężko chorej Natalii Wołczek z Bogatyni. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję za dar serca. Udało się uzbierać sporą kwotę pieniężną tj. 1050,97 złotych, 10 koron i 11,07 euro. Zebrane środki zostaną przekazane rodzicom chorej dziewczynki 2 grudnia.
Zinfo w Górniku, Górnik w Zinfo
zinfooo
Zinfo w Górniku, Górnik w Zinfo
Rutynę ostatniego tygodnia przed praktykami umiliła cyfrówkom wizyta w siedzibie jednego z lokalnych mediów, tj. portalu zinfo. Dziennikarki oczekiwały nas w przytulnej redakcji, otwarte i chętne do odpowiadania nawet na najbardziej skomplikowane pytania. Nie działało to w jedną stronę- pod naszym adresem także one padały. Dotyczyły przede wszystkim tematów, o których chcielibyśmy przeczytać na łamach portalu. Na aktywnie biorących udział w spotkaniu czekały drobne upominki, które stanowiły miły akcent na zakończenie.
MOTYLE
motyleczkilogo
MOTYLE
W bieżącym roku, po raz szósty, odbędzie się Akcja Charytatywna „MOTYLE”, której głównym celem jest zbiórka środków finansowych na leczenie i rehabilitację chorych dzieci – szczególnie tych, które walczą z chorobą nowotworową.
Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej „MOTYLE”, Stowarzyszenie „In spe” i Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu.
Głównym elementem naszej Akcji będzie Koncert Charytatywny, który odbędzie się 08 grudnia 2016 roku o godz. 17 – tej w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
Uczestnikami koncertu będzie utalentowana zgorzelecka młodzież, m.in. laureaci konkursu – festiwalu „Talenciarz 2016” oraz „Talenciarz Gimnazjalista 2016”.
Mikołaje - pokażcie się!!!
mikolajeczki
Mikołaje - pokażcie się!!!
Samorząd Uczniowski informuje, iż 6 grudnia poszukuje świętych Mikołajów. Osoby, które przybędą w mikołajowej czapce unikną pytania oraz innych, nieprzyjemnych, zapowiedzianych i niezapowiedzianych form spędzania czasu na lekcji.
Ponad to, bardzo Was prosimy byście do szkoły dotarli, nie koniecznie w saniach, ale na pewno w kapciach. Specjalne jury odwiedzi Was na lekcji i zliczy ilość papci w Waszej klasie. Bądźcie gotowi bo nie znacie godziny kontroli. Dla zwycięzców czeka kosz słodyczy ;)
Nocna akcja na drodze z Policją.
noccc
Nocna akcja na drodze z Policją.
W nocne deszczowe wieczory jak na listopad przystało młodzież z klasy 3z wraz z opiekunem, panem Waldemarem Woźniakiem wspomogła Komendę Powiatową Policji w Akcji " ODBLASK ".
Miała ona na celu uświadomienie obywatelom zagrożeń wynikających z niestosowania elementów odblaskowych po zmroku. Razem z policjantami patrolowali oni Zgorzelec i pobliskie miejscowości, wyszukując osób niewidocznych.
Osoby niewidoczne zostały upomniane przez funkcjonariuszy służb mundurowych, a uczniowie wręczali im elementy odblaskowe. Akcja ta miała na celu uświadomienie obywateli, którzy preferują spacery wieczorne o zagrożeniach jakie za sobą niesie nie stosowania się do kodeksu drogowego.
Szukamy pomocników Świętego Mikołaja!!!
liscikii
Szukamy pomocników Świętego Mikołaja!!!
Ogłaszamy akcję zbierania prezentów dla dzieci. Nasza Szkoła przyłączyła się do pomocy w zbieraniu prezentów, o które poprosiły dzieci z Domu Dziecka w Legnicy. Niektórzy z Was już zaoferowali swoją pomoc - za co bardzo dziękujemy i prosimy o więcej ;) W listach do św. Mikołaja znalazły się takie prośby o prezenty jak: kosmetyki dla chłopców i dziewcząt, piłka do gry, robot zabawkowy, ubranka i pieluchy dla miesięcznego dzidziusia, słodycze.
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!
amciuuu
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!
W miniony weekend, na terenie zgorzeleckich marketów, wolontariusze Górnika po raz kolejny okazali swoje wielkie serca, biorąc udział w świątecznej edycji akcji "Podziel się posiłkiem". Dzięki hojności klientów sklepów Kaufland i Biedronka w ciągu dwóch dni udało się zebrać 360 kg artykułów spożywczych. Wśród nich dominowały słodycze, mąka, makarony, konserwy i inne produkty z długim terminem ważności. Produkty te, posegregowane i spakowane w paczki, trafią przed świętami do najbardziej potrzebujących rodzin naszego powiatu.
Szlachetni z Górnika :)
szlachetniiiii
Szlachetni z Górnika :)
Młodzież z klas zdrowotnych i wojskowych z " Górnika" jak na nich przystało wsparli marsz Szlachetnej Paczki ... każda idea pomocy potrzebującym jest im bliska ... choć po zderzeniu z rzeczywistością już wiedzą że nie wszystkim można pomóc :(  ale jak ... wszyscy za jednego to jeden za wszystkich !!!

II i III S W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
pieseleczki
II i III S W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
16 listopada 2016r. klasy IIs i IIIs pojechały do schroniska dla zwierząt w Przylasku. W ramach wolontariatu zebraliśmy: 36 puszek, 90,8 kg suchej karmy, 0,5 kg makaronów i kasz oraz 41 ręczników i koców. Spędziliśmy tam czas wyprowadzając psy na spacer i bawiąc się z nimi. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, którzy wzięli udział w akcji „PAKA DLA ZWIERZAKA”.
Samoobrona kobiet
cover_web
Samoobrona kobiet

Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.