REFORMA EDUKACJI:
logo MEN REF
 
SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Harmonogram egzaminów poprawkowych
W dziale ZASTĘPSTWA umieszczony jest harmonogram egzaminów poprawkowych, które odbędą się w dniach od 24 do 28 sierpnia 2017 r.
Bezpieczeństwo młodzieży w wakacje
wakacje
Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły lub na uczelnię mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji
Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej
pilkanogaaaaaaaaaalogo
Od marca do maja na boisku szkolnym rozgrywane były mecze o klasowe mistrzostwo szkoły. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów: 3 z klasy pierwszej, 4 z drugiej i 1 z klasy trzeciej. System rozgrywek przewidywał rozegranie meczy „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się klasa 2w, która wygrała wszystkie swoje mecze i to ona w nagrodę otrzyma puchar Dyrektora ZSZiL oraz zaproszenie do pizzerii Bazylia
Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej
plazowkaaaaaaaaalogo
Zawody siatkówki plażowej jak co roku kończą zmagania sportowe wśród szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentanci naszej szkoły po wygraniu zawodów powiatowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców godnie reprezentowali nasz region w zawodach strefowych. Obie drużyny zdobyły medale prezentując naprawdę duże umiejętności techniczne.
Górnik Game Arena
gga1777
Górnik Game Arena powoli wyrabia sobie markę i jest już trwale wpisana w roczny kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie Zgorzelca. W programie imprezy znalazły się atrakcje dla uczestników w każdym wieku- zarówno starszych jak i młodszych entuzjastów e-sportów. Na auli transmitowano na żywo streamy z turniei rozgrywanych piętro wyżej, można było także spróbować swoich sił w Kinekcie, Hearth Stone, Fifie 2017 czy Ultrastarze. Frekwencja była bardzo wysoka- w szkole pojawiło się ponad 400 osób. Tegoroczna edycja to wielki sukces, będący zasługą współpracy organizatorów i opiekunów.
Tym razem ogólnokształcąco
wrocekcyfrowkilogo
Czerwcowy wyjazd cyfrówek do Wrocławia miał inny charakter niż pozostałe wycieczki. Dla odmiany głównym celem nie były miejsca związane z branżą, w której się kształcimy- poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, co poza tym miasto krasnali może zaoferować stałym bywalcom. Pierwszego dnia tramwaj zawiózł nas prosto na Czarny Ląd i z powrotem. Nawet temperatura na termometrze świadczyła o tym, że udało nam się dotrzeć do dzikiej Afryki. Czas płynął bardzo szybko, safari potrwało całe popołudnie.
Bezpiecznie w Kopalni Bazaltu.
sulikowwwlogo
Pracowity weekend mieli uczniowie klas zdrowotnych. Od piątku do niedzieli włącznie ciągle coś się działo z ich udziałem. W sobotę 27 maja w Sulikowie na terenie kopalni bazaltu odbywał się piknik dla pracowników i ich rodzin. Uczniowie z "zetek" czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festynu, a także uczyli udzielania pierwszej pomocy. Pogoda i humor dopisały, a uczniowie z Górnika jak zwykle się dobrze spisali.
Zdrowo w Pieńsku
pienskkklogo
26 maja w piątek odbył się na Placu Wolności w Pieńsku festyn „Zdrowy Pieńsk” mający na celu zachęcić jego mieszkańców do aktywnego i zdrowego trybu życia. Do pomocy w realizacji tego projektu przez nauczycieli i uczniów gimnazjum został również zaproszony Pan Waldemar Woźniak z grupą uczniów ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu z klas zdrowotnych, którzy wykonali pokazy ratownicze.
XIV Maraton Matematyczny
maratopnmatematycznylogo
W ostatnim dniu maja w naszej szkole odbyła się XIV edycja Maratonu Matematycznego. W zmaganiach z matematyką wzięło udział 159 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszych swoich matematyków wytypowało 14 gimnazjów z powiatu zgorzeleckiego i jedno z powiatu lubańskiego oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych. Maraton realizowany był w trzech kategoriach: gimnazja, licea i technika. Zmagania składają się z  5 dwudziestominutowych etapów podczas których uczestnicy konkursu rozwiązują zależnie od kategorii od 5 do 6 zadań. W tym roku laureatami zostali:
Warsztaty ekologiczne w Nadleśnictwie Węglinie
przyrodaaaaaaaaaaalogo
23 maja 2017 r. klasy ochrony środowiska wzięły udział w warsztatach ekologicznych nt. gospodarczego wykorzystania lasu. W Borach Dolnośląskich na terenie Węglińca pod okiem leśniczego pana Marka Wawrzynka ćwiczyliśmy wykonywanie pomiarów wysokości i miąższości drzew oraz  obliczania objętości drewna. Następnie analizowaliśmy zagęszczenie nowo posadzonych drzew w „gnieździe” po wyrębie.
Dzień weterana - szacunek i wsparcie
dzienweteranalogo


Już po raz kolejny w naszej szkole spotykamy się z uczestnikami misji wojskowych poza granicami kraju. W tym roku odbył się on trochę wcześniej, gdyż 26 maja. Gościliśmy dwóch żołnierzy, którzy wspólnie służyli w 1 kompanii piechoty zmotoryzowanej VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Uczniowie mogli posłuchać o tym jak wyglądała tam służba, jakie zadania wykonywali, z jakimi niebezpieczeństwami się spotykali. Mogliśmy obejrzeć film nakręcony podczas ich patrolu. Na koniec spotkania nasi goście otrzymali od uczniów symboliczne wiązanki biało-czerwonych kwiatów.