SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Zgorzelec dla Szymona
szymoniczekitloo
Zgorzelec dla Szymona

Krótka piłka !!! Zbieramy pieniążki dla Szymona. Naszego ziomala, który ze Zgolem ma wiele wspólnego. Miał pecha w chwili swojego życia ... pomóżmy mu w walce o powrót do zdrowia i spełnienia choć namiastki jego marzeń. Mamy szanse wspomóc jego leczenie i rehabilitację wrzucając do skarbonki w piątek 30 września swój dar serca. Liczymy na hojność Naszych uczniów i wierzymy, że nasza szkoła zbierze najwięcej zdrowo i życio-dajnych złociszy od innych szkół ze Zgorzelca.
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
1
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
W czwartek 22 września na obiektach przy CSiR w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Finały w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle dali radę! Dziewczęta zajęły drugie miejsce, chłopcy już tradycją się stało, że zajmują miejsce na najwyższym stopniu podium. Pierwszeństwo w powiecie premiuje ich awansem do finałów wojewódzkich. Pomimo kryzysu w składzie biegaczy długodystansowych, mamy nadzieję że godnie się zaprezentują już 6 września w Olszynie Lubańskiej na finałach dolnośląskich. "Może nie będzie tak jak w Zgorzelcu, gdzie Górnicy od początku przewodzili stawce biegaczy, ale każde miejsce w szóstce województwa będzie cieszyło." - mówi opiekun Waldemar Woźniak.
Warsztaty szkoleniowe w 34.BKPanc w Żaganiu
zaganski
Warsztaty szkoleniowe w 34.BKPanc w Żaganiu
Na terenie 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu odbyły się warsztaty instruktorsko - metodyczne dla liderów i instruktorów organizacji proobronnych i nauczycieli szkół prowadzących klasy mundurowe. Szkolenie zostało zorganizowane 21 września 2016 roku przez Biuro do Spraw Proobronnych.
Udział w warsztatach wzięli: Związek Strzelecki „Strzelec” z Warszawy, Stowarzyszenie Proobronne Tarcza , Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka” w Radomsku, 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej, Fundacja Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Cyberbezpieczeństwa „FEDBIC”, ZS „Strzelec” OSW Jednostka Strzelecka 3026 Wrocław oraz nauczyciele klas mundurowych ze szkół: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku oraz Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
Spadochroniarki z Górnika
spadochniorankiii
Spadochroniarki z „Górnika”
W sierpniu br. nasze uczennice z klasy III w: Wiktoria Wolna i Kornelia Von Mulert uczestniczyły w kursie spadochronowym zorganizowanym przez fundację byłych żołnierzy i funkcjonariuszy sił specjalnych „Sturman”. Kurs był przeprowadzony dla wyróżniających się uczniów klas wojskowych i odbył się na terenie lotniska koło Włocławka. Miejmy nadzieje, że dziewczyny połknęły spadochronowego „bakcyla” i dalej będą skakać. Szacun za odwagę.
STYPENDIA STAROSTY ROZDANE!!!
stypendia2
STYPENDIA STAROSTY ROZDANE!!!

01.09.2016 r. o godz. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród stypendialnych. Były one uhonorowaniem uczniów i absolwentów za ich wyniki w nauce, sporcie, życiu społecznym i artystycznym, jakie odniesione zostały w roku szkolnym 2015/2016. Liczną grupę nagrodzonych stanowili uczniowie naszej szkoły.
Narodowe Czytanie „QUO VADIS”
img_1016
Narodowe Czytanie „QUO VADIS”

03.09.2016r. już po raz czwarty na skwerze ks. J. Popiełuszki w Zgorzelcu, odbyło się wspólne Narodowe Czytanie. W tym roku mieszkańcy Zgorzelca czytali „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wydarzenie to zgromadziło liczną publiczność i miłośników H. Sienkiewicza, który jak było można zauważyć, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością .Imprezę prowadził aktor, dyrektor Teatru w Jeleniej Górze Pan Tadeusz Wnuk. Publiczność miała okazję wykazać się wiedzą dotyczącą powieści i w trwającym podczas czytania konkursie wygrać nagrody, którymi były oczywiście książki.
V miejsce w Polsce lekkoatletów z Górnika
qwertyu
V miejsce w Polsce lekkoatletów z Górnika
W dniach 13 – 14.09.2016 w Słubicach obył się Finał Krajowy w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. Prawo startu w zawodach miało 12 najwyżej sklasyfikowanych zespołów w Polsce wśród dziewcząt i chłopców. Jedyna drużyną z Dolnego Śląska w kategorii chłopców ( 11 wynik eliminacji) był zgorzelecki Górnik. Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych doskonale poradzili sobie w rywalizacji w upalnych warunkach i ostatecznie zajęli 5 miejsce w Polsce.