SZKOŁA PARTNERSKA:
logo SWPS
 
MS DREAMSPARK:
dreamspark logo
 
BIP ZSZIL:
 
ZNAK JAKOŚCI

Fundacja Edukacyjna ''Perspektywy'' potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł ''Srebrnej Szkoły 2016''.

 
aleklasa.pl
aleklasa.pl
 
SZKOŁA
 
UCZNIOWIE
 
RODZICE
 
NAUCZYCIELE
 
ZAINTERESOWANIA
 
PROJEKTY

Szkoła korzysta z projektów:

progeCAD.pl_banner
 
Serdecznie witamy na www.zszil.pl!
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się 1 września o godz. 9.00.
W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych, zaplanowane są spotkania z wychowawcami.


Wyniki egzaminów zawodowych
26 sierpnia (piątek) od godz. 10.00 będzie można odebrać wyniki egzaminów zawodowych.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017


Wykaz podręczników do klas pierwszych

Wykaz podręczników do klas drugich i trzecich

Wykaz podręczników do klas czwartych

W przypadku języków obcych w klasach pierwszych prosimy o wstrzymanie się od zakupu do momentu uzyskania informacji od nauczycieli uczących w poszczególnych klasach
Nawet na wakacjach pomagamy :)
nakretki
Nawet na wakacjach pomagamy :)

Uczniowie ze zgorzeleckiego Górnika i osoby wspierające Akcję "NAKRĘTKA" podczas wakacji, także dołożyli swoją symboliczną działkę by pomóc 2-letniej Biance w dążeniu do najważniejszego dla niej celu czyli zdrowia. Przekazaliśmy busa nakrętek ze zbiórki, które zostaną zamienione na pieniążki, które są niezbędne by doszło jak najszybciej do operacji ratującej "KSIĘŻNICZCE" wzrok. Bianka urodziła się 26.05.2014 roku, 3 tygodnie przed czasem, postanowiła zrobić mamusi prezent. 3130 g i 51 cm czystego szczęścia! Bianka była pod stała kontrolą pediatrów. W wieku 9 i 15 miesięcy była w szpitalu z powodu pokrzywek nieokreślonego pochodzenia, a w wieku 23 miesięcy z powodu wysokiej gorączki, wysokiego CRP i leukocytów we krwi. Udało się pokonać schody na początku życia maleńkiej Księżniczki.
Harmonogram egzaminów poprawkowych
ogloszeniaW zakładce Zastępstwa umieszczony jest harmonogram egzaminów poprawkowych uczniów, którzy otrzymali na zakończenie edukacji w danej klasie jedną lub dwie oceny niedostateczne.
POEZJA POLSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM
recytatorski
POEZJA POLSKA W JĘZYKU NIEMIECKIM
We wtorek 14.06.2016 w zaciszu gabinetu nr 4 odbył się w naszej szkole wyjątkowy Konkurs Recytatorski. Wyjątkowość Konkursu polegała na zaprezentowaniu wierszy polskich znanych poetów w języku niemieckim. Celem Konkursu było zainteresowanie młodzieży literaturą polską pogłębione o znajomość języków obcych. Wiersze pochodzą z tomiku "Lekcja ciszy (Lektion der Stille)" Karla Dedeciusa, który był ich tłumaczem i wielkim propagatorem kultury polskiej w Niemczech. Karl Dedecius zmarł niestety w tym roku we Frankfurcie nad Menem. Umożliwił takim poetom jak: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz i Zbigniew Herbert wydanie tomików w Niemczech.
Siatkarki plażowe ponownie 5 na Dolnym Śląsku
plazowkaaa
Siatkarki plażowe ponownie 5 na Dolnym Śląsku
Joanna Szczęsna i Julia Brandys nie zawiodły i ponownie zajęły 5 miejsce na Dolnym Śląsku w zawodach siatkówki plażowej, które rozegrane zostały 16 czerwca w Strzelinie. Co ciekawe szkolna drużyna z ZSZiL Zgorzelec to 5 miejsce zdobyła już 3 raz z rzędu ale tym razem była najbliżej awansu do meczów półfinałowych. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim a nasze zawodniczki rozegrały 3 mecze: